FAQ - často kladené otázky

POPISOVATELNÁ ŘADA - NÁTĚR CHYTRÁ ZEĎ

APLIKACE CHYTRÉ ZDI

Co obsahuje balení Chytré zdi?

Obsah balení je uveden u každého produktu na našem eshopu. K aplikaci Chytré zdi potřebujete navíc jen vaničku a ochrannou fólii, případně náhradní váleček na podkladovou barvu - Primer. 

Na jaké povrchy lze Chytrou zeď aplikovat? 

Chytrou zeď můžete aplikovat na jakýkoli hladký povrch – na zdi, stoly, dveře a dále na jakékoli hladké materiály, jako sádrokarton, sádrové a vápenaté omítky, LTD desky, OSB desky, laminát, sololit, plast, kov, sklo, tapety atd. 

Kolik m² Chytrá zeď pokryje?

Nátěr je k dispozici v různých baleních, které je mezi sebou možné libovolně kombinovat. Každé balení je určeno na pokrytí dané plochy a není doporučeno aplikovat na větší plochu, než je na plechovce uvedeno. Výrazně by se tak snížily vlastnosti Chytré zdi.

Je Chytrá zeď vodou ředitelná?

Ne, Chytrá zeď je na bázi pryskyřice a nesmí dojít ke kontaktu s vodou. Stejně tak váleček, vanička a další aplikační pomůcky musí být zcela suché. 

Kolik vrstev musím na danou plochu aplikovat?

Aplikuje se pouze jedna vrstva Chytré zdi. Doporučujeme využít celé balení na danou plochu. Před aplikací Chytré zdi je nutné aplikovat podkladovou barvu - Primer.

Potřebuji k aplikaci nějaký speciální váleček?

Doporučujeme molitanový váleček, který je součástí balení.

Jak moc hladký musí povrch být?

Chytrá zeď funguje nejlépe na co nejhladším povrchu. Pokud je stěna pokrytá nějakou texturou nebo má porézní povrch, doporučujeme:

 • Použít klasický malířský tmel (např. sádrokartonářská stěrka)
 • Obrousit plochu dohladka pomocí přiloženého brusného bloku
 • Nanést podkladovou vrstvu - Primer
 • Až poté aplikovat Chytrou zeď

Pokud chcete vytvořit magnetickou Chytrou zeď a povrch není zcela hladký, doporučujeme zeď vyrovnat Magnetickou stěrkou, která vytvoří magnetický povrch již po 2-3 vrstvách magnetické stěrky. 

Musím použít podkladovou barvu - Primer?

Před aplikací bílé Chytré zdi je nezbytné vždy použít podkladovou barvu - Primer.
Před vytvořením barevné Chytré zdi pomocí průhledné Chytré zdi doporučujeme použít podkladovou barvu - Sealer (transparentní impregnační nátěr) v případě, kdy chcete:

 • malovat na nové dřevo nebo kompozitní materiál (2-4 vrstvy transparentního primeru)
 • malovat na nový porézní nebo suchý povrch, jako je omítka nebo beton (2-4 vrstvy transparentního primeru)
 • malovat na porézní povrchy, jako jsou tapety (2 vrstva transparentního primeru)

UPOZORNĚNÍ:

 • Povrch musí být před aplikací nátěru čistý a suchý.
 • Před použitím Primer důkladně promíchejte.
 • K aplikaci doporučujeme molitanový váleček.
 • Po aplikaci důkladně umyjte plastovou vaničku.
 • Doba zasychání je nejméně 4 hodiny.
 • Primer a Sealer můžete zakoupit na našich webových stránkách.

Mohu použít pouze část nátěru?

Aplikace Chytré zdi po smíchání 2 složek barvy musí být provedena do 60 minut. Nedoporučujeme proto z důvodu nesprávného poměru mezi jednotlivými složkami jakékoli rozdělení plechovek na části. 

Zapáchá Chytrý nátěr při aplikaci?

Ano, aplikaci doporučujeme provádět mimo pracovní dobu. Při a po aplikaci doporučujeme místnost větrat. Zápach cca po 5 hodinách od aplikace zcela zmizí a Chytrá zeď již dále nevylučuje žádný zápach. 

Mohu Chytrou zeď aplikovat za použití stříkací pistole?

Nedoporučujeme aplikaci stříkací pistolí. Barva může pistoli poškodit z důvodu rychlého zasychání. 

Vylil jsem si nátěr na oblečení/koberec/podlahu. Co mám dělat? 

Až nátěr zaschne, použijte na skvrnu mechanický odstraňovač oleje, který je k dispozici v každé prodejně automobilového příslušenství.

Mohu použít Chytrou zeď na opravu staré tabule?

Chytrá zeď je pro toto využití ideální. Může být aplikována přímo na bílou tabuli bez použití podkladové barvy - Primeru. Stačí pouze, když odstraníte stávající skvrny od popisovačů a povrch odmastíte. V případě černých tabulí doporučujeme očistit povrch vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytky křídy. Poté na tabuli aplikujte podkladovou barvu - Primer a nakonec použijte nátěr Chytrá zeď.

Jakou má balení trvanlivost?  

Chytrá zeď musí být spotřebována před datem expirace uvedeným na plechovce. 

POUŽÍVÁNÍ CHYTRÉ ZDI

Po jak dlouhé době mohu na daný povrch psát?

Chytrý nátěr je suchý na dotyk po 5 hodinách a připraven pro psaní za 7 dní po aplikaci. Plnou účinnost získá Chytrá zeď po 28 dnech od aplikace.

Čím mohu na Chytrou zeď psát?

Doporučujeme používat výhradně příslušenství, které najdete na našem eshopu chytrazed.cz. Chytrá zeď nesmí dojít do styku s lihovými fixami, nedoporučujeme ani za sucha stíratelné fixy značky Centropen, jelikož zanechávají stopu při mazání. 

Čím mohu Chytrou zeď čistit? 

První měsíc od aplikace doporučujeme používat na každodenní mazání pouze mikrovláknovou utěrku. Po měsíci doporučujeme mazat plochu čistícím sprejem. 

Doporučujeme používat výhradně čistící spreje a hadříky, které najdete na našem eshopu chytrazed.cz. Chytrá zeď nesmí dojít do styku s lihovými a benzínovými čističi, čistícími prostředky do domácnosti a dalšími prostředky, které mohou Chytrou zeď poškodit. Nedoporučujeme používat čistící houby na bílé tabule, jelikož nedokáží vyčistit povrch tak dobře, jako mikrovláknová utěrka. 

Jak mohu Chytrou zeď odstranit? 

Natřený povrch obruste dohladka nebo odstraňte škrabkou a poté naneste klasický nátěr. Další možnost je přestěrkování.  

Co když popíšu Chytrou zeď permanentním popisovačem/lihovým fixem?

Nápis přepište klasickým popisovačem vhodným na Chytrou zeď a setřete. Pokud nápis nejde setřít, použijte sprej PRO, který najdete na našem eshopu chytrazed.cz.

Je možné na Chytrou zeď promítat? 

Chytrá zeď není primárně na promítání určena z toho důvodu, že výsledný povrch je lesklý (snížení viditelnosti projekce). Pokud chcete na plochu promítat, je možné zvolit Popisovatelnou projekční tapetu v matné verzi, která má stejné funkce jako Chytrý nátěr.

MAGNETICKÁ BARVA A MAGNETICKÁ STĚRKA

Mohu přes magnetický nátěr nebo magnetickou stěrku aplikovat Chytrou zeď?

Ano. Pokud je povrch magnetického nátěru a stěrky kvalitní a hladký, pak můžete Chytrou zeď bez problému použít. Magnetický povrch je šedý až černý, proto je potřeba jej přetřít bílým podkladovým nátěrem minimálně ve 3-4 vrstvách nebo přetřít disperzním barevným interiérovým nátěrem.

Přitahuje magnetická barva a stěrka kovové předměty?

Ne, magnetická barva a magnetická stěrka obsahuje vysokou koncentraci kovových částeček. Nevytváří tak sama o sobě magnetizující vrstvu, ale je vhodná pro připínání neodymových magnetů.

Mohu na magnetickou barvu a stěrku používat klasické magnety? 

Některé silnější magnety ano, ale doporučujeme spíše používat silnější neodymové magnety. 

Jaký je výsledný odstín magnetické barvy a magnetické stěrky?

Výsledný odstín magnetické barvy je tmavě šedý. Magnetická stěrka je černá. Oba produkty můžete překrýt jakýmkoli interiérovým nátěrem vámi zvoleného odstínu nebo použít Chytrou zeď a tapetu.

Čím se magnetická barva a magnetická stěrka ředí? 

Magnetickou barvu je možné naředit 5 - 10 % vody. Magnetická stěrka se již neředí a nesmí přijít do styku s vodou ani ředidly..

Popisovatelná řada

Potřebujete poradit s výběrem nebo použitím našich produktů?

Náš tým odborníků je připraven vám pomoci!

Zavolejte nám na +420 731 444 250 nebo napište na info@chytrazed.cz.

Jsme tu, abychom vám pomohli s jakýmkoliv dotazem a poskytli veškeré informace potřebné pro správné rozhodnutí.

DŮVĚŘUJÍ NÁM FIRMY Z ČR I CELÉHO SVĚTA

V marketingovém oddělení českého ESETu jsou věci, které je dobré mít stále na očích. Vzhledem k týmové spolupráci při kreativních konceptech využíváme Chytrou zeď pro vizualizaci nápadů formou myšlenkových map a poznámek neustále. Důkazem naší maximální spokojenosti je fakt, že jedna zeď nestačí a rozmáchli jsme se po celé kanceláři. Zelená barva nejnovější Chytré zdi navíc oživila náš interiér a zlepšuje nám náladu každý den. Není umění mít nápady, ale sdílet je a inspirovat ostatní. K tomu nám naše Chytrá zeď pomáhá.

Jaroslav Fabián, Marketingový ředitel, ESET

Patička - logá a reference